Referanslar

GroupeSeb SAP Hybris Danışmanlık ve Destek Hizmetleri

Fransız GroupeSeb (Tefal, Rowenta, Krups … markalarının sahibi) firmasının Türkiye’ deki firması olan Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş ’ nin SAP Hybris platformu üzerinde yer alan TefalShopOnline’ ın destek bakım hizmetlerinin gerçekleştirilmesi ve operasyonel devamlılığının sağlanması

Bimsa (Kliksa ve Carrefoursa) SAP Hybris Proje Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri 

Bimsa çatısı altında Kliksa ve Carrefoursa Projelerinde çeşitli mimari, teknik danışmanlık ve geliştirme hizmetleri verilmiştir.
Kliksa Projesinde Mobil Web Servislerin yazılması ve benzeri uygulama geliştirme hizmetleri sunulmuştur.
Carrefoursa Projesinde mimari danışmanlık, kalite kontrol ve benzeri yazılım danışmanlık hizmetleri verilmiştir.

G2M SAP Hybris B2B Projesi Proje Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri (Proje ENOCA tarafından geliştirilmiştir.)

G2M Dağıtım Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi için SAP Hybris platformu üzerinde G2M nin müşteri ile arasındaki sipariş işlemlerini gerçekleştirecek olan G2M B2B Projesinin gerçekleştirilmesi. Proje Teknik olarak tümü ile ENOCA tarafından geliştirilmiştir.

Koton SAP Hybris Projesi – Proje Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri

Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin internetten satış sitesi olan SAP Hybris üzerinden geliştirilmiş www.koton.com için çeşitli yazılım mimari danışmanlık, proje ve yazılım geliştirme, performans optimizasyonu ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.
Hizmet Kapsamında Gerçekleştirilen bazı işler:

 • Koton.com un bazı kronikleşmiş teknik problemlerinin çözülmesi
 • Koton.com Masterpass kart saklama ve ödeme entegrasyonunun gerçekleştirilmesi
 • Koton.com Dağıtık Depo entegrasyonu ve mağaza stoklarının açılması
 • Koton.com üzerinde çeşitli yeni istek ve taleplerin geliştirilmesi
 • Koton.com un performans iyileştirmelerinin gerçekleştirilmesi ve 2018 BlackFriday öncesinde sistemin belirli bir kullanıcı trafiğine hizmet edecek seviyeye getirilmesi (Optimizasyon sürecinde hem Koton.com custom geliştirmeleri hem de SAP Hybris platformunun kendisi ile ilgili optimizasyon gerçekleştirilmiştir.
 • Koton.com un mobil uygulaması için Koton Mobil Web Servis API ın geliştirilmesi ve performans optimizasyonu
 • Koton.com için performans iyileştirmeleri kapsamında Apache Ignite Distributed Cache ve Session Replication geliştirmeleri ve benzeri proje ve yazılım geliştirme mimari danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Turkcell Bulut SAP Hybris Projesi – Proje Geliştirme Hizmetleri

Proje DELL/EMC üst yükleniciliğinde ENOCA SAP Hybris tarafındaki proje geliştirmesi için alt yüklenici olarak görev almıştır. Projenin SAP Hybris tarafı tümü ile ENOCA tarafından geliştirilmiştir.
Proje kapsamında TURKCELL/SUPERONLINE bulut ürünlerinin  Turkcell CRM uygulamaları (Emptor ve Maya) ile entegre bir şekilde turkcellbulut.com üzerinden satışa sunulması ve konfigüratif bir şekilde checkout ve satın alma süreçlerinin gerçekleştirilmesi, satın alınan ürünlerin müşterilere gösterilmesi ve üzerinde değişiklikler yapılması ve benzeri diğer ek özelliklerin turkcellbulut müşterilerine sunulması. turkcellbulut sitesinin arayüz yönetimi, kampanya yönetimi ve benzeri işlemlerin gerçekleştirilmesi şeklinde özetlenebilir.

NTT DATA – İtelligence – SAP Hybris Projesi – Proje Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri

Japon Nitori firması için NTT Data üst yükleniliciğinde gerçekleştirilen SAP Hybris Projesine İtelligence Türkiye üzerinden yazılım danışmanlık hizmetlerinin verilmesi.
Projede NTT Data Japonya üst yüklenici pozisyonunda olup NTT Data Hindistan tarafından proje geliştirme hizmetleri verilmekte idi. ENOCA olarak 3 adet SAP Hybris uzmanı danışmanımız bu projede İtelligence Türkiye üzerinden Hindistan’da onsite projeye yaklaşık 3 ay süre ile katılım sağlamış olup projenin çeşitli bölümlerinde yazılım geliştirme pozisyonlarında görev almışlardır.

Avansas SAP Hybris Projesi – Proje Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri

Avansas Ofis Malzemeleri Ticaret A.Ş. nin SAP Hybris üzerinde yer alan B2B ve B2C projelerinde yazılım mimari, teknik tasarım, yazılım geliştirme, proje geliştirme ve benzeri alanlarda danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Proje geliştirme ve danışmanlık hizmetleri kapsamında:

 • Avansas’ ın kronik yazılım ve entegrasyon problemlerinin çözülmesi
 • Avansas’ ın uzun süredir sistemlerinde yer alan bugların çözümlenilmesi
 • Avansas siteleri için yük testi yapılması ve performans iyileştirme noktalarının belirlenilmesi ve aksiyon planlamalarının gerçekleştirilmesi
 • Avansas ın hali hazırda devam etmekte olan SAP Hybris üzerindeki projelerin teklif, analiz, mimari ve gerçekleştirme aşamalarında yer almak ve teklif yolu ile alınan projelerin analizinden canlıya alınmasını sağlayarak gerçekleştirilmesini sağlamak
 • Avansas’ ın yurtdışı açılım projesi olan Avansas UK projesi analiz ve mimari oluşturma süreçlerinde yer alınması
 • Avansas ın B2B ve B2C sitelerinin devamlılığını sağlamak için gerekli operasyonların yürütülmesine katkıda bulunmak şeklinde özetlenebilir.

Çeşitli SAP Hybris Projelerde Danışmanlık Hizmetleri

Bazı SAP firmalarının gerçekleştirmeye çalıştıkları çeşitli SAP Hybris projelerinde çeşitli konularda kısa süreli olarak danışmanlık  ve yazılım geliştirme hizmetleri vermek.

 • MBIS – AGT SAP Hybris Projesi Yazılım Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri
 • ACRON – Adese SAP Hybris Projesi Yazılım Geliştirme ve Danışmanlık Hizmetleri
 • İtelligence – Teknosa Projesi Yazılım Danışmanlık Hizmetleri

Çeşitli SAP Projelerde Danışmanlık Hizmetleri

ENOCA olarak SAP ERP Projelerine de danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. SAP Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz firmalar arasında:

 • Innova Bilişim Çözümleri A.Ş (Türk Telekom SAP ERP Projeleri)
 • EAE Elektrik SAP ERP Danışmanlık Hizmetleri
 • Avansas SAP ERP Proje Gerçekleştirme ve Danışmalık Hizmetleri

Çeşitli Projelerde Mimari Danışmanlık ve Teknik QA Hizmetleri

 • Carrefoursa SAP Hybris Projesi Mimari Danışmanlık ve Teknik QA Hizmetleri
 • YemekGelir.com Projesi Mimari Danışmanlık ve Teknik QA Hizmetleri